27 uczniów naszej szkoły wzięło udział w I etapie IX Ogólnopolskiego Konkursu
Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Szwajcarii.
W dniu 9 lutego wybraliśmy się klasowo do kręgielni w Starachowicach, gdzie miło spędziliśmy czas. Każdy miał po dwa kawałki pizzy oraz wybrany przez siebie napój. Całość zakończyła się w okolicach dwunastej, jako miłe rozpoczęcie ferii.
W dniu 8 lutego w szkole został zorganizowany karnawał, w którym nasza klasa wzięła udział, przebierając się za różne postacie w sądzie. Począwszy od sędziów, adwokatów, świadków i wiele innych. Nagraliśmy również tiktoka, który widnieje na profilu szkoły.
W lutym w naszej szkole odbył się karnawał, na którym każda chętna klasa miała za zadanie przebrać się w wybrany motyw. Nasza klasa wybrała motyw ,, Król/Królowa balu,,. Niestety nie wygraliśmy konkursu z nagrodą w postaci niepytajki, lecz i tak się świetnie bawiliśmy.
8 lutego wraz z Dniem Karnawałowym w naszej szkole można było skorzystać ze stojącej na korytarzu poczty walentynkowej. Była to świetna okazja do przekazania komuś swoich uczuć, lub po prostu kilku miłych słów.
Historia walentynek
Według niektórych źródeł walentynki mają swój początek w III wieku w Rzymie. Cesarzowie tamtych czasów twierdzili iż najlepsi legioniści to legioniści bezżenni, przez co zakazano młodym żołnierzom brać ślubów. Pewien duchowny Walenty postanowił złamać ten zakaz i potajemnie udzielał im ślubów, za co podobno został skazany 14 lutego. Z tego powodu patronem zakochanych został św. Walenty, a 14 lutego obchodzimy walentynki.
Jazda na sankach w okolicy zbiorników wodnych i dróg zabroniona
Przed jazdą sprawdź swój sprzęt czy nie jest uszkodzony
Zjeżdżaj zawsze po gładkiej powierzchni, gdzie nie ma przeszkód
Nie podchodź do toru zjeżdżających
Nigdy nie doczepiaj sanek do samochodu
Nie rzucaj śnieżkami w pieszych ani w okna domów
Rzucając śnieżkami nie łącz miękkiego śniegu z kawałkami lodu, z kamieniami, ani innymi twardymi przedmiotami w środku
Nigdy nie wolno rzucać śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż prowadzić to może do rozkojarzenia kierowców i wypadku
Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych do tego miejscach, nie jeździmy po nieznanych nam zbiornikach wodnych, gdyż lód na nich nie jest w każdym miejscu jednakowo twardy
7 lutego 2024 odbył się I Szkolny Turniej Szachowy. Sędzią głównym był nasz kolega, Bartosz Przesłański z naszej klasy. W klasyfikacji drużynowej, nasza klasa zajęła 5 miejsce. Reprezentowali nas: Dawid Raczyński, Juliusz Lipa, Jakub Sasin, Wiktor Ptak, Bartłomiej Krzak oraz Maciej Stępień.
8 lutego to ostatni dzień tegorocznego karnawału. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na najlepiej przebraną klasę. Nagrodą była niepytajka z dowolnie wybranego przedmiotu. Po za tym każdy przebrany tego dnia nie był pytany.
8 lutego w naszym liceum odbył się Szkolny Turniej Szachowy. W rolę sędziego wcielił się w nim przewodniczący szkoły – Bartosz Przesłański, zaś organizacją zajęli się Błażej Wójcicki i Mateusz Kosiarski z kl. 3B1. Sprzęt szachowy został udostępniony z kolei przez Katolicki Klub Szachowy Gambit. W kategorii indywidualnej na podium stanęli:
W dniu dzisiejszym w naszym liceum odbył się Szkolny Turniej Szachowy.
W kategorii indywidualnej na podium stanęli:
Błażej Wójcicki – 1 miejsce
Mateusz Kosiarski – 2 miejsce
Maksymilian Wiktorowski – 3 miejsce.
W kategorii klas 1 miejsce zdobyła klasa 2e, 2 miejsce klasa 1e a 3 miejsce klasa 3b.
Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za zaangażowanie: Bartoszowi Przesłańskiemu za profesjonalizm w sędziowaniu, zaś Mateuszowi i Błażejowi za organizację. Jednak największe podziękowania składam Katolickiemu Klubowi Szachowemu Gambit za wypożyczenie sprzętu szachowego, bez którego turniej nie mógłby się odbyć. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.
W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej klasy brali udział w XX Złazie Turystycznym Szlakami Powstańców Styczniowych. Pieszo przewędrowaliśmy ze Starachowic aż do Lipia na polanę Karola Kality Rębajły. Mimo pieszej podróży miło spędziliśmy czas w swoim gronie.