Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku w trzeciej klasie liceum to moment, w którym naprawdę czujemy, jak szybko minął czas. Jeszcze niedawno wszystko było nowe, a dziś jesteśmy już o krok od matury.

To były trzy lata pełne nauki, emocji i wspomnień, które zostaną z nami na długo. Teraz przed nami ostatni etap – klasa maturalna.

Dziękujemy wszystkim kolegom, koleżankom i nauczycielom za ten mile spędzony rok i życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

Turniej w Boules

Dzisiejszy dzień to kolejny sukces sportowy dla naszej klasy. Po pełnych emocji, zaciętych walkach drużyna w składzie: Igor Bryśkiewicz, Igor Zięba i Wiktor Nowak wygrała tegoroczny turniej. Dla uczestników i kibiców przygotowana została mała strefa relaksu, zimne napoje i świeże owoce, które pozwoliły przetrwać dzisiejszy upał. To już kolejna dyscyplina, w której nasza klasa triumfuje. Gratulujemy naszym kolegom oraz pozostałym zwycięzcom!

Turniej darta

Dziś w naszym liceum odbył się pierwszy turniej w darta. Aż 14 dwuosobowych drużyn wzięło udział w zaciętej rywalizacji. Rozgrywkom towarzyszyła przyjazna, sportowa atmosfera, ale też wiele emocji. Po raz kolejny reprezentantom naszej klasy udało się zwyciężyć, a nawet zająć dwa miejsca na podium. Igor Bryśkiewicz i Igor Zięba z łatwością pokonali przeciwników, natomiast Kamil Ćwik i Wiktor Nowak również zaprezentowali wysoki poziom i zajęli 3 miejsce. Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się podjąć to wyzwanie i liczymy na kolejne zawody w przyszłym roku szkolnym.

Coraz bliżej wakacji!

Powoli zbliża się koniec roku szkolnego. To czas, kiedy zdobywamy ostatnie oceny, poprawiamy wyniki i kończymy realizację tegorocznych obowiązków.

Za nami wiele miesięcy nauki, szkolnych wydarzeń i wspólnie spędzonych chwil. Teraz z niecierpliwością odliczamy dni do zakończenia roku i rozpoczęcia wakacji.

Mamy nadzieję, że ostatnie tygodnie miną nam w dobrej atmosferze, a już niedługo będziemy mogli cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem!!!

Dzień Sportu

1 czerwca w LO1 zorganizowano dzień sportu. Drużyny reprezentujące klasy konkurowały ze sobą w zawodach z koszykówki, a także siatkówki. Po wielu trudach, pierwsze miejsce w obu dyscyplinach zajęła klasa 3E. Uczniowie, którzy nie brali udziału w zawodach mieli okazję uczestniczyć w wielu aktywnościach organizowanych przez pracowników szkoły.

Wycieczka do Ćmielowa

2 czerwca klasa 3E w ramach projektu „Dziś Uczeń – Jutro student” odbyła wizytę w firmie Polska Fabryka Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Zapoznali się oni z sposobem działalności firmy oraz uczestniczyli w warsztatach. Mieli okazję spróbować samodzielnie odlewać ceramiczne kubki, spróbować swoich sił w procesie retuszu odlanych wyrobów oraz samodzielnym ozdabianiu kubków.

Walentynki w LO I

W dniu 13 lutego odbyły się szkolne walentynki, głównie na starej sali gimnastycznej. Obowiązkowa była maska karnawałowa, dzięki czemu uczniowie mieli pole do popisu z kreatywnością. Było dużo tańca, śpiewania i radości. Także w tym dniu był organizowany kiermasz słodkości.

Wycieczka do Paryża

W dniach 13-17 kwietnia odbyła się wycieczka do Paryża. Dzięki niej poszerzyliśmy wiedzę na temat kultury Francji oraz doskonaliliśmy język francuski, którego się uczymy. Odbyliśmy także rejs po Sekwanie, co jest niezapomnianym doświadczeniem. Widok obrazów w Luwrze zrobił niemałe wrażenie.

Dzień dziecka w LO I

W naszej szkole odbył się dzień dziecka, podczas którego uczniowie mogli brać udział w różnych meczach, grach, piknikach. Był to bardzo sympatycznie spędzony dzień.

Wycieczka klas 3D i 3E

Pod koniec maja odbyła się wycieczka profilów matematyczno-fizycznych do kilku krajów. Trwała 5 dni, w tym czasie płynęli rejs kilka razy, co było niesamowitym doświadczeniem. Wraz z przewodnikiem zwiedzili mnóstwo wspaniałych miejsc, co zostanie z nimi na długo.

,

Wycieczka do Skandynawii

W dniach 25-30 maja klasy 3E i 3D uczestniczyli w wycieczce do Skandynawii zwiedzając miasta nadbałtyckie. W tym czasie odwiedzili kolejno Rygę w Łotwie, Sztokholm w Szwecji, Turku i Helsinki w Finlandii, a na koniec Tallin w Estonii. 3 noce były spędzone na promach, gdzie nie brakowało atrakcji.
Wycieczka była doskonałym połączeniem zwiedzania, relaksu i poznawania nowych kultur. Te dni pełne wrażeń na długo pozostaną w naszej pamięci.

Ogólnopolskie Zawody Motoryzacyjne

17 maja odbyły się ogólnopolskie zawody motoryzacyjne. W składzie drużyny reprezentującej naszą szkołę był uczeń klasy 3E Kacper Opozda. Pomimo trudności zadań drużyna I LO zdobyła 2 miejsce w województwie.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

17 kwietnia 2026 r. miały miejsce eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega pożarom”. Szczególne sukcesy osiągnęli uczniowie klasy 3E Alan Operacz, który zajął 3. miejsce, oraz Mateusz Złotorowicz, zdobywca 1. miejsca i awansu do etapu wojewódzkiego. Życzymy dalszych Sukcesów!

Olimpiada Matematyczna

Awans do etapu okręgowego 77. Olimpiady Matematycznej wywalczył Maciej Zatorski. Uczeń przygotowywany przez panią Joannę Głuszek, jako jedyny reprezentant powiatu starachowickiego, będzie walczył o awans do etapu centralnego konkursu.

Zawody okręgowe odbędą się w Łodzi w dniach 13–14 lutego.

Serdecznie gratulujemy Maciejowi tego sukcesu i życzymy powodzenia oraz kolejnych osiągnięć w matematycznych zmaganiach!

Olimpiada Znajomości Afryki

2 grudnia 2025r. odbył się I etap Olimpiady Znajomości Afryki. Przystąpiło do niego wielu uczniów, jednak po trudnych zmaganiach do kolejnego etapu przedostali się tylko nieliczni wśród których znalazł się uczeń klasy 3E – Igor Bryśkiewicz.

II etap odbędzie się 3 marca, a Igorowi życzymy dalszych sukcesów.