WOŚP 2022 r.

Oficjalna muzyka WOŚP-u

W piątek 14 stycznia 2022 roku o godzinie 11:20 w naszym liceum odbyła się inauguracja 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na restrykcje pandemiczne wydarzenie odbyło się hybrydowo – uczniowie siedzieli w klasach, a uczestnictwo było możliwe dzięki relacji prowadzonej na żywo w studio znajdującym się na świetlicy. Finał WOŚP w 1 LO był podzielony na dwa główne etapy:

1. Występy artystyczne wykonane między innymi przez 111 ADH (która bierze udział w WOŚP-ie już od pierwszego finału!) oraz innych uczniów naszej szkoły.
  2. Licytacje „Niepytajek” oraz innych przedmiotów.

Najwyższe ceny uzyskały:

1. Niepytajka z biologii wylicytowana przez klasę 3b za kwotę 900 zł
  2. Niepytajka na wybrany dzień wylicytowana przez klasę 1e1 za 765 zł
  3. Piłka do gry w kosza od fundacji Marcina Gortata z jego autografem zakupiona przez Szkolny Klub Sportowy za 430 zł
  4. Niepytajka z fizyki wylicytowana przez klasę 3e i Koszulka Marcina Gortata z autografem wylicytowana przez klasę 3b osiągnęły kwoty 400 zł
  5. Kalendarz ścienny Fundacji WOŚP zakupiony przez klasę 3e1 za kwotę 345 zł

Klasa 2a1 również zaangażowała się w akcję, licytując niepytajki z WOS-u, matematyki oraz informatyki.

Ostatecznie zebrano 7679,15 zł (z koncertu i licytacji).