Walentynki w LO I

W dniu 13 lutego odbyły się szkolne walentynki, głównie na starej sali gimnastycznej. Obowiązkowa była maska karnawałowa, dzięki czemu uczniowie mieli pole do popisu z kreatywnością. Było dużo tańca, śpiewania i radości. Także w tym dniu był organizowany kiermasz słodkości.

Wycieczka do Paryża

W dniach 13-17 kwietnia odbyła się wycieczka do Paryża. Dzięki niej poszerzyliśmy wiedzę na temat kultury Francji oraz doskonaliliśmy język francuski, którego się uczymy. Odbyliśmy także rejs po Sekwanie, co jest niezapomnianym doświadczeniem. Widok obrazów w Luwrze zrobił niemałe wrażenie.

Dzień dziecka w LO I

W naszej szkole odbył się dzień dziecka, podczas którego uczniowie mogli brać udział w różnych meczach, grach, piknikach. Był to bardzo sympatycznie spędzony dzień.

Wycieczka klas 3D i 3E

Pod koniec maja odbyła się wycieczka profilów matematyczno-fizycznych do kilku krajów. Trwała 5 dni, w tym czasie płynęli rejs kilka razy, co było niesamowitym doświadczeniem. Wraz z przewodnikiem zwiedzili mnóstwo wspaniałych miejsc, co zostanie z nimi na długo.

,

Wizyta na Uniwersytecie w Radomiu 3A

Dostaliśmy zaproszenie na warsztaty z kryminalistyki w Radomiu, na których musieliśmy rozpoznawać po odciskach butów płeć, ilość kobiet/mężczyzn. Dostaliśmy także szkic i do niego musieliśmy wymyślić historię, co mogło się wydarzyć. Wykonywaliśmy też odlew podeszwy buta z gipsu.

Wycieczka do Krakowa

W dniu 15 kwietnia 2026r. odbyła się wycieczka klasy 3A do Krakowa, gdzie odwiedziliśmy najpierw Muzeum Obwarzanka. Lepiliśmy własne obwarzanki, także nauczono nas, jak rozpoznać prawdziwe, a nie podrobione. Potem byliśmy w Muzeum Czartoryskich. Było, co prawda, za mało czasu, jednak i tak wspominam to bardzo dobrze. Było tam wiele pięknych obrazów.

Konkurs o Francji

W dniu 10 kwietnia 2026r. w Lublinie odbył się drugi etap konkursu o Francji. Były różne warsztaty, koncert muzyki, czas wolny na rynku. Później wróciliśmy na ogłoszenie wyników, niestety nie udało się zająć żadnego miejsca.

Zbiórka dla kotów

W dniu 3 grudnia 2025r. cała klasa 3A zaangażowała się w zbiórce dla potrzebujących kotów. Łącznie uzbieraliśmy sporo pieniędzy, dzięki czemu mogliśmy zakupić przeróżne karmy.

Wycieczka do Wąchocka

W dniu 12 września 2025r. klasowo wybraliśmy się do Wąchocka do Kościoła, gdzie odbyły się przeróżne warsztaty; np, z rozpalania ognia tak, jak kiedyś się rozpalało. Zwiedzaliśmy także Klasztor, jak i środek Kościoła. Cała wycieczka była bardzo ciekawa.

Dzień chłopaka w 3A

30 września 2025r. wybraliśmy się klasowo na nowy film w kinach pt. „Zamach na papieża”. To poruszający film pokazujący wydarzenia związane z próbą zamachu na Jana Pawła II. Produkcja dobrze oddała napięcie i emocje tamtych chwil.

Prima Aprilis

W dniu 1 kwietnia na odbyło się Prima Aprilis, gdzie na lekcji francuskiego odbyliśmy lekcję poświęconą słownictwie związanym z tym dniem. Także rysowaliśmy rybki wraz z wycinaniem. Jako żart przyklejaliśmy sobie na plecy, co było przyjemnie spędzonym czasem.

2A w kinie

W dniu 20 marca nasza klasa wybrała się do kina na nowy film 100 dni do matury, stworzonego przez popularnych twórców internetowych. Seans niósł za sobą ważne przesłanie, które z pewnością zapamiętamy.

Dni otwarte w LO 1

Podczas dni otwartych w LO 1 nasza klasa postanowiła wziąć udział i przygotować escape room. Była to zagadka kryminalna o skradzionych perłach. Młodzież bardzo chętnie chciała przychodzić i sprawdzić swoje umiejętności detektywistyczne.

Przedstawienie teatralne 2A

Wspólnie jako klasa postanowilśmy wziąć udział w przedstawieniu teatralnym, Wylosowaliśmy temat Na łysej górze czernią się trzy krzyże. Całość była bardzo dopracowana, dzięki czemu zdobyliśmy pierwsze miejsce.

Dzień kobiet w 2A

W dniu 8 marca 2025r. chłopcy z naszej klasy przygotowali dla nas miłą niespodziankę. Każda z dziewczyn otrzymała piękną jasno-różową różę, która symbolizuje wdzięczność oraz szacunek. Była to bardzo miła niespodzianka i z pewnością poprawiła nam dzień.