PODSUMOWANIE PROJEKTU EKOLOGICZNEGO

W czwartek, 11 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach odbył się finał projektu ” Pamiętajcie o ogrodach. Zielona energia dla Ziemi”. Konkurs miał na celu budzenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży. Od kilku miesięcy uczniowie szkół powiatu starachowickiego pracowali nad literackim, plastycznym i teatralnym przedstawieniem piękna otaczającej nas natury, a także ogromnego problemu smogu, dotykającego większość miast Polski.

Podczas finału uczniowie klas VI-VII Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach pod opieką Pani Izabeli Jabłonki zaprezentowali w bardzo interesującym przedstawieniu          pt. ” Tyle smogu w całym mieście…”, problemy ekologiczne typowego miasta. Natomiast nasza klasa pod opieką Pani Moniki Moskal przedstawiła swoje artystyczne wizje walki ze smogiem. Obydwa przedstawienia spotkały się z ogromnym aplauzem publiczności.

Na zakończenie spotkania dyplomami i nagrodami rzeczowymi nagrodzono zwycięzców organizowanych konkursów, tj. konkursu plastycznego, literackiego i fotograficznego. Miło nam poinformować, że I miejsce w konkursie fotograficznym zajęła nasza koleżanka- Karina Szafraniec, zaś wyróżnienie w zmaganiach poetyckich otrzymała Kinga Ferenc. Nagrodzona za swój wiersz została też Klaudia Jasztal.  Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Nagrody laureatom wręczali goście specjalni, m.in. Adam Jarubas- pełnomocnik prezydenta Starachowic ds. społecznych, przedstawiciele biblioteki i firmy Celsium ( głównego fundatora nagród) , a także nauczyciele z I LO w Starachowicach. Całą imprezę poprowadziły uczennice klasy IB- Maja Pastuszka i Magdalena Zawadzka.

Poniżej szczegółowa fotorelacja z wydarzenia.