Focus On English

5 kwietnia 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach odbyła się XVI edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Siódmoklasistów i Ósmoklasistów FOCUS ON ENGLISH.
W etapie powiatowym wzięło udział 33 uczniów ze szkół podstawowych w Starachowicach: SP nr 1, SP nr 6, SP nr 9, SP nr 10, SP nr 11, SP nr 12, SP nr 13 oraz szkół w Rzepinie, Chybicach, Parszowie, Wąchocku, Mircu, Gadce, Godowie i w Stawie Kunowskim. Zadaniem uczestników było napisanie testu składającego się z części kulturowej, słuchania oraz części gramatyczno-leksykalnej. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Przyznano trzy miejsca punktowane oraz dwa wyróżnienia.
I miejsce – Paweł Jagiełło ze Szkoły Podstawowej w Chybicach
II miejsce – Christian Bukalski ze Szkoły Podstawowej nr 12
III miejsce – Dominiki Grudnicki ze Szkoły Podstawowej nr 13
Wyróżnienia: Igor Gos ze Szkoły Podstawowej nr 12 i Bartosz Mucha ze Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim.
Zwycięzcy zostali gratyfikowani cennymi nagrodami (I miejsce – 800 zł, II miejsce – 700 zł, III miejsce – 500 zł, wyróżnienia – 2 x 250 zł).
Patronami konkursu i fundatorami nagród byli: Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO „NASZA JEDYNKA”, MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach” oraz wydawnictwo Oxford Univeristy Press.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: Katarzyna Serafin i Małgorzata Skóra. Podczas sprawdzania prac uczestnicy konkursu mieli okazję poznać bliżej Jedynkę oraz wzięli udział w grach i quizach z języka angielskiego