Choinki

Dziś zgłębimy temat choinek i odpowiemy na nurtujące pytania: Skąd wzięła się tradycja ubierania ich na święta? Jaka choinkę wybrać, żywa czy sztuczna? Oraz zobaczymy jak wyglądają choinki uczniów naszej szkoły. Tradycja przyozdabiania choinki wywodzi się już z XVI wieku i narodziła się w Niemczech. Z początku dekorowane były jabłkami i papierowi ozdobami. Potem tradycja ta powędrowała do Francji i koniec końców do całej Europy. Do Polski zaś ozdobne drzewka trafiły dopiero w XIX w. Obecnie coraz popularniejsze stają się choinki sztuczne. Występują one w wielu kolorach od klasycznej zieleni po nowoczesną biel. Zakup takiej choinki jest również inwestycja na lata co sprawia że jest to tak wygodna opcja. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić zapachu i wyglądu prawdziwej choinki. Jest to zdecydowanie bardziej czasochłonna i kosztowna opcja. Podsumowując każdy powinien dobrać choinkę pod swoje własne preferencje – żywe dla tradycjonalistów i miłośników klimatu świątecznego, a sztuczne dla wygodnickich z nowoczesnym trybem życia. Teraz przyszedł czas na przyjrzenie się choinkom uczniów naszej szkoły:

Ciekawostka na dziś: Na Ukrainie częstym zwyczajem jest ubieranie choinki w pajęcze sieci oraz bombki przypominające pająki. Ciekawe jak reagują na to osoby z arachnofobią…