Dzień Patrona Szkoły w LO1

We czwartek 29 lutego w naszej szkole miał miejsce Dzień Patrona Szkoły w którym udział wzięły klasy pierwsze i drugie. W ramach uroczystości, młodzieży szkolnej został zaprezentowany film edukacyjny pt. „Insurekcja kościuszkowska”. Następnie uczeń klasy IV D1 Mikołaj Sokołowski przedstawił przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną o postaci Tadeusza Kościuszki. Uczennice klasy II D Lena Kozieł i Lena Tuźnik, oraz uczennica klasy II B Agata Kotwica zaśpiewały pieśni patriotyczne z okresu Insurekcji kościuszkowskiej. Na koniec uroczystości zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu historycznego pt. „Tadeusz Kościuszko i jego życie”. Jury konkursu w składzie: Bohdan Izak, Robert Słoka i Paweł Zieliński przyznało I miejsce uczniowi klasy I A Jakubowi Malinowskiemu, II miejsce uczennicy klasy III D1 Dominice Gwóźdż, a III miejsce uczniowi klasy IV D1 Mikołajowi Sokołowskiemu. Wyróżnienia otrzymali natomiast następujący uczniowie: Małgorzata Pocheć ( I E ), Amelia Świstak ( I B ), Paweł Wolak ( III E1 ), Bartosz Przesłański ( II D ), Nikola Wiącek ( II B ), Mateusz Kosiarski ( III B1 ), Julia A. Sikora ( II A ), Franciszek Wacławik ( I D ), Krzysztof Bednara ( II E ), Lena Kosiarska ( I C ), Paweł Amborski ( III A1 ). Zwycięzca konkursu oraz wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!