„Overcoming barriers to Human Dignity”- Program międzynarodowy w LO1.

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2022 r. Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice gościła kolejne międzynarodowe wydarzenie. Tym razem odwiedziły nas delegacje z Miasta Haybes ????????, Miasta Pollina???????? oraz regionu Harghida ????????

Wydarzenie pod hasłem „Overcoming barriers to Human Dignity” skupiło się na pokazaniu trudnej historii czasów drugiej wojny światowej oraz okresu socjalizmu. W pierwszym dniu w gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Starachowicach odbyło Forum, gdzie młodzież z zagranicy zaprezentowała swoje prace, przygotowane w ramach konkursu „Tell your story”.

Po prezentacjach nadszedł czas na pokazanie historii, tradycji i kulinariów Polski ????????????????????????. Młodzież z „Jedynki” przygotowała dedykowaną prezentację o naszej historii, quiz dla gości międzynarodowych oraz pokaz tańców polskich – Poloneza i Mazurka.

Na koniec odbyły się warsztaty w grupach narodowych. Młodzież wspólnie z gośćmi podzieliła się na 4 grupy – Rumunia, Polska, Włochy i Francja i wspólnymi siłami opracowywała plakat na temat danego kraju.

Dzień później zwiedziliśmy Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach – czyli Stare więzienie. Nowoczesna, multimedialna wystawa prezentuje przeszłość Kielc i regionu od powstania kościuszkowskiego po okres PRL.

Kolejnym punktem programu były pierogi u Cystersów w Klasztorze w Wąchocku wraz z oprowadzaniem po obiekcie.

W ostatni dzień odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 11 w Starachowicach, gdzie rozmawialiśmy z młodzieżą z klas dwujęzycznych.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rewizja – Pamiętając o przeszłości, przewidując przyszłość” finansowanego z unijnego Programu Europa dla Obywateli ????????????????????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *