Szlachetna Paczka – finał 2021

W 2021 roku, pomimo obostrzeń pandemicznych, odbył się jubileuszowy (bo już dwudziesty) finał Szlachetnej Paczki. Jest to program społeczny, którego głównym celem jest pomoc osobom z niewystarczającymi środkami do życia oparta na pracy darczyńców z wolontariuszami. Ci pierwsi zajmują się przygotowaniem paczki dla potrzebujących, a ludzie zaangażowani w wolontariat – współpracują z obdarowanymi osobami, dając jednocześnie nadzieję na zmianę osób żyjących w niedostatku.

W pomaganie innym zaangażowała się również nasza szkoła. Wraz z listopadowym otwarciem listy potrzebujących zachęcano uczniów do zgłaszania się w celu pomocy w przygotowaniu Szlachetnej Paczki. W rezultacie większość klas wzięło udział w tej inicjatywie. Klasa 2A1 również zaangażowała się w kupno niezbędnych produktów wskazanych przez panią Krystynę – niepełnosprawną panią, wybraną przez 1 LO w Starachowicach spośród osób z listy przygotowanej przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Większość klasy złożyła się na potrzebne rzeczy, a cztery osoby wybrały się do pobliskich sklepów, aby je zakupić. Następnie artykuły zostały zaniesione na szkolną świetlicę.

W następnych dniach paczki zostały zapakowane oraz zawiezione do pani Krystyny przez uczniów 1 LO. Niestety, nie wszyscy mogli się wówczas zaangażować w pakowanie – gdyż kilka klas, w tym 2A1, przybywało na kwarantannie. Jednakże mamy nadzieję, że podczas przyszłej edycji Szlachetnej Paczki sytuacja ta się zmieni – i że znów weźmiemy udział w tej akcji.

Głównym koordynatorem oraz szkolnym wolontariuszem Szlachetnej Paczki była pani Agnieszka Sołtykiewicz.

Artykuły zakupione przez uczniów na Szlachetną Paczkę
Pakowanie paczek