Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku w trzeciej klasie liceum to moment, w którym naprawdę czujemy, jak szybko minął czas. Jeszcze niedawno wszystko było nowe, a dziś jesteśmy już o krok od matury.

To były trzy lata pełne nauki, emocji i wspomnień, które zostaną z nami na długo. Teraz przed nami ostatni etap – klasa maturalna.

Dziękujemy wszystkim kolegom, koleżankom i nauczycielom za ten mile spędzony rok i życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

Turniej w Boules

Dzisiejszy dzień to kolejny sukces sportowy dla naszej klasy. Po pełnych emocji, zaciętych walkach drużyna w składzie: Igor Bryśkiewicz, Igor Zięba i Wiktor Nowak wygrała tegoroczny turniej. Dla uczestników i kibiców przygotowana została mała strefa relaksu, zimne napoje i świeże owoce, które pozwoliły przetrwać dzisiejszy upał. To już kolejna dyscyplina, w której nasza klasa triumfuje. Gratulujemy naszym kolegom oraz pozostałym zwycięzcom!

Turniej darta

Dziś w naszym liceum odbył się pierwszy turniej w darta. Aż 14 dwuosobowych drużyn wzięło udział w zaciętej rywalizacji. Rozgrywkom towarzyszyła przyjazna, sportowa atmosfera, ale też wiele emocji. Po raz kolejny reprezentantom naszej klasy udało się zwyciężyć, a nawet zająć dwa miejsca na podium. Igor Bryśkiewicz i Igor Zięba z łatwością pokonali przeciwników, natomiast Kamil Ćwik i Wiktor Nowak również zaprezentowali wysoki poziom i zajęli 3 miejsce. Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się podjąć to wyzwanie i liczymy na kolejne zawody w przyszłym roku szkolnym.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Łąckim

11 grudnia gościliśmy w naszej szkole Aleksandra Łąckiego – historykiem, dziennikarzem i przede wszystkim autorem niezwykłej książki o równie niezwykłym bohaterze – Władysławie Wagnerze. Pochodzący ze Starachowic, nieco już zapomniany żeglarz jako pierwszy opłynął kulę ziemską pod żaglami, któremu jednak przez wybuch II wojny światowej nie było dane powrócić do ojczyzny. Pan Aleksander z pasją opowiedział nam jego historię oraz podarował nam dwa egzemplarze swojej książki, która jest zarazem pierwszą tak dokładną biografią Wagnera. Mieliśmy również okazję zobaczyć interesujące modele statków.

Halloween w LO1

30 października w naszej szkole odbyły się coroczne obchody Halloween. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zapewnił nam szereg atrakcji – kiermasz słodkości i drobnych, tematycznych upominków przygotowanych przez naszych uczniów, ściankę do zdjęć oraz konkurs na najstraszniejsze przebrania, w którym triumfowali Julia Myszka, Jakub Gawlik i Lena Sikora. Szkolne korytarze wypełniła pełna grozy, ale też ciepła i przyjazna atmosfera. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zostały przekazane na szczytny cel. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za kolejny świetnie zorganizowany szkolny event!

Warsztaty w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

22 października w ramach realizacji III edycji projektu „Dziś uczeń – jutro student” odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas wizyty wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach dotyczących programowania, fizyki i biologii, a po ich zakończeniu mieliśmy szansę zwiedzić budynek i obejrzeć niezwykłe interaktywne wystawy, dzięki którym przekonaliśmy się, że nauka to nie tylko teoria i ma swoje zastosowanie w codziennym życiu.

Wycieczka do Pragi

23, 24 i 25 września klasy IIIe i IIb miały okazję zwiedzać Czechy. Były to niezapomniane i pełne wrażeń chwile.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Morawski Kras i malownicze formy naciekowe w jaskiniach Punkevni. Następnie odbył się spływ podziemną rzeką Punkvą, a na koniec zobaczyliśmy niesamowitą Przepaść Macocha.

Dzień drugi rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum, a następnie udaliśmy się na całodniowy spacer z przewodnikiem po stolicy Czech – Pradze. Odwiedziliśmy najsłynniejsze zabytki, a także spróbowaliśmy lokalnych przysmaków.

Ostatni dzień wycieczki upłynął nam na wędrówce po Skalnym Mieście, oglądając ogromne skalne formy, Wielki Wodospad oraz piękne jezioro.

Niezwykłe widoki i zapewnione nam atrakcje z pewnością zostaną z nami na długo, jednak najlepiej będziemy wspominać wspólnie spędzony czas.