Nasi matematycy!!!

29 kwietnia 2023 roku na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego 2022/2023, zakończone wręczeniem nagród laureatom.

Matematyczny Maraton to inicjatywa mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk, a przede wszystkim doskonalenie umiejętności z zakresu: podstawy programowej kształcenia matematycznego na poziomie podstawowym i rozszerzonym – szczególnie dla osób planujących studia na uczelni technicznej.

Konkurs skierowany do tegorocznych maturzystów został przeprowadzony w czterech kategoriach:

„ alfa” – poziom rozszerzony o zwiększonym stopniu trudności,

„beta” – poziom rozszerzony,

„gamma” – na pograniczu obu poziomów: podstawowego i rozszerzonego,

„delta” – poziom podstawowy.

Do finałowego etapu matematycznego maratonu, przeprowadzonego na Politechnice Świętokrzyskiej, zakwalifikowało się ponad 150 maturzystów, a wśród nich aż 16 uczniów naszej szkoły.