Matematyczne sukcesy

29 kwietnia 2023 r. na Politechnice Świętokrzyskiej odbyła się uroczystość zakończenia Ogólnopolskiego Świętokrzyskiego Maratonu Matematycznego 2022/2023, podczas której wręczono nagrody zwycięzcom.

Matematyczny Maraton to inicjatywa mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień  i zainteresowań matematycznych uczniów, sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk, a przede wszystkim doskonalenie umiejętności z zakresu: podstawy programowej kształcenia matematycznego na poziomie podstawowym i rozszerzonym – szczególnie  dla osób planujących studia na uczelni technicznej.

Do ostatniego etapu Maratonu na Politechnice Świętokrzyskiej zakwalifikowało się ponad 150 maturzystów, w tym aż 16 uczniów naszej szkoły. Niezmiernie miło nam poinformować, że konkurs zakończył się pełnym sukcesem absolwentów Liceum „Jedynka”.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i finalistom! Jesteśmy z ciebie tacy dumni! Brawa i gratulacje dla nauczycielek maturzystów – p. Joanny Głuszek i p. Małgorzaty Sprzączki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *