I Konferencja Samorządów Uczniowskich Powiatu Starachowickiego

28 maja 2024 r. naszym liceum odbyła się I Konferencja Samorządów Uczniowskich Powiatu Starachowickiego zorganizowana z inicjatywy Bartosza Przesłańskiego, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół podstawowych ze Starachowic – SP 1, SP 2, SP 9, SP 10, SP 11 i SP 12 oraz szkół podstawowych z Rzepina, Pawłowa, Dziurowa i Mirca. Wsparcia merytorycznego udzielili nam członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, Młodzieżowej Rady Powiatu oraz Młodzieżowej Rady Gminy Mirzec. Patronat nad konferencją objęło Starostwo Powiatowe. Celem konferencji była wymiana doświadczeń oraz integracja samorządów. Program konferencji obejmował panel prowadzony przez Panią Monikę Kowalczyk-Kogut „4K na co dzień”, serię pytań i odpowiedzi na temat „Po co nam Samorząd” oraz warsztaty w grupach. Konferencję poprowadziły Julia Kosiarska oraz Lena Kozieł, wraz z Bartkiem Przesłańskim.