VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Jadwiga – król”

Dominika Gwóźdź, uczennica klasy 3d, zdobyła II miejsce w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej, którego mottem było „Jadwiga – król”. Konkurs został zorganizowany przez Katedrę Wawelską oraz Zarząd Rodziny Szkół św. Jadwigi Królowej.

W finałowym etapie konkursu, który odbył się 23 kwietnia w Krakowie, Dominika konkurowała z 62 innymi uczniami reprezentującymi 23 różne szkoły z całej Polski. Zmagania te były wynikiem dwuetapowych eliminacji. Finał składał się z testu wiedzy oraz konkursowej gry terenowej zorganizowanej w Katedrze Wawelskiej. Dominika doskonale zaprezentowała się na obu etapach, dowodząc swojej wybitnej znajomości życia i dzieła św. Jadwigi oraz epoki, w której żyła. Gratulacje!