Chiński Nowy Rok

Chiński Nowy Rok inaczej Święto Wiosny, to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu chińskim. Obchodzi się je na całym świecie, głównie w krajach takich jak Chiny, Hongkong, Makau, Tajwan, Singapur i Korea Południowa. Chiński Nowy Rok zawsze obchodzony jest w okresie od 21 stycznia do 20 lutego. W 2024 roku chiński Nowy Rok obchodzony będzie 10 lutego- czyli dziś!

Chiński Nowy rok jest zgodny z kalendarzem księżycowym, a jego rozpoczęcie to data ruchoma. Teraz rozpocznie się 10 lutego 2024, a zakończy 28 stycznia 2025. Z kolei chiński nowy rok 2023 trwał od 22 stycznia 2023 i zakończył się wczoraj. Obchody chińskiego Nowego Roku trwają zazwyczaj około 15 dni, choć niektóre zwyczaje i obrzędy mają swój start kilka tygodni wcześniej.

Każdy nowy rok w Chinach cechuje się jakimś zwierzęciem. 2024 to rok smoka. Wtedy to zwierzę jest najważniejsze i każdy ozdabia swoje domy wizerunkami smoka. Chińczycy wierzą, że osoby urodzone w roku tego gada są odważne, dumne i szczycące się wysoką asertywnością oraz dumą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *