Klasa 3e podbija góry!

W dniach 19-21 września uczniowie naszej klasy pod opieką pani wychowawczyni Małgorzaty Orczyk, pani Agnieszki Sołtykiewicz oraz księdza Macieja Szymańskiego udali się na podbój polskich gór.

Pierwszego dnia mieliśmy okazję poznać Pieniny. Najpierw przeszliśmy Wąwozem Homole, a następnie odwiedziliśmy Park Zdrojowy w Szczawnicy. Pełni wrażeń dotarliśmy do miejsca zakwaterowania, gdzie dalej wspólnie spędzaliśmy czas, grając w karty i tenis stołowy.

Drugi dzień przyniósł wiele nieoczekiwanych zdarzeń. Przez niesprzyjającą górskim wędrówkom pogodę musieliśmy zrezygnować z wejścia na Trzy Korony. Nie straciliśmy jednak dobrych humorów. Odwiedziliśmy bowiem tatrzańską stolicę – Zakopane, gdzie zwiedziliśmy zabytkowy kościół w Dębnie, przeszliśmy alejami cmentarza na Pęksowym Brzyzku, by następnie poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Główną atrakcją zakopiańskiej przygody był wjazd na Gubałówkę i oczywiście skosztowanie lokalnego przysmaku – świeżych oscypków.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy zamek Dunajec w Niedzicy, a następnie udaliśmy się na spacer nad Jezioro Czorsztyńskie. Wycieczkę zwieńczyła wizyta w zakonie klarysek w Starym Sączu.

Do Starachowic wróciliśmy pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *