Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

25 stycznia w I LO odbył się kolejny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy połączony z licytacjami. Udało nam się zebrać 6524,95 zł. Najchętniej licytowanymi przedmiotami były jak co roku ,,niepytajki”. Najdroższe okazały się niepytajki z biologii (klasa 3b1 wylicytowała za 1000 zł), fizyki (klasa 1d, 600 zł) oraz matematyki (klasa 3a, 300 zł).

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć m.in. 111 Artystyczna Drużynę Harcerską, 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca, zespół „Happy” oraz zespół „Majstry”.

Szkolny Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

25 stycznia, w I LO odbył się koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncert rozpoczęła swoim występem 111 Artystyczna Drużyna Harcerska. Łącznie zebraliśmy 6524,95 zł. Oczywiście największą popularnością cieszyły się „niepytajki”, najdroższe z nich to: klasa 3b1 – „niepytajka” z biologii za 1000 zł, klasa 1d – „niepytajka” z fizyki za 600 zł, oraz klasa 3a – „niepytajka” z matematyki za 300 zł. Dość zacięta była również licytacja czterech sztuk pizzy, ufundowanych przez pizzerię La Dolce Vita, które ostatecznie zostały kupione przez klasę 2e za 320 zł. Koncert uświetniły występy 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej z Mirca, zespołu „Happy” oraz zespołu „Majstry”.

WOŚP

Dnia 25 stycznia w naszej szkole odbyła się szkolna licytacja WOŚP-u. Osobiście przekazałam na licytację szkolną cztery własnoręcznie zrobione prace na szydełku wylicytowane za łączną sumę 420 zł.

WOŚP 2023

Jak co roku, z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole została zorganizowana licytacja wielu interesujących rzeczy. Znalazły się tam między innymi „niepytajki” z przedmiotów, których uczymy się w naszym liceum.

Razem z klasą postanowiliśmy, że będziemy licytować niepytajkę z biologii. Zebraliśmy kwotę 1000 zł i to właśnie pozwoliło nam na wygranie tej licytacji.

Niepytajka!

Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

25 stycznia w naszej szkole odbył się koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku graliśmy dla małych i dużych, zbierając pieniądze na walkę z sepsą.

Jak co roku, największą popularnością wśród uczniów cieszyły się licytacje, zwłaszcza niepytajek. Dzięki hojności całej szkolnej społeczności udało nam się zebrać 6524,95 zł.

Szkolne wydarzenie uświetnił występ Harcerskiego Zespołu Wokalnego HAPPY oraz 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej z Mirca, a także zespołu Majstry.

Koncert WOŚP

25 stycznia 2023 w naszej szkole odbył się koncert z okazji 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie koncertu prowadzone były licytacje. Na koncercie zaprezentowała się 111 Artystyczna Drużyna Harcerska zespół ,,Majstry” oraz zespół ,,Happy”

W czasie koncertu udało nam się zebrać 6524,95 zł.

Szkolny Koncert WOŚP w naszej szkole.

25 stycznia 2023 roku cała społeczność szkoły – w tym nasza klasa – uczestniczyła w Szkolnym Koncercie WOŚP. Koncert ten jest już coroczną tradycją w naszej szkole. W każdym roku klasy licytują „niepytajki” z danych przedmiotów, ale także różne inne przedmioty w tym, np. pizzę. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku największym powodzeniem cieszyły się „niepytajka” z biologii, która została wylicytowana za 1000 zł oraz „niepytajka” z fizyki za 600 zł.

Występ koncertowy
Społeczność szkoły na koncercie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – klasa 1D

Dnia 25 stycznia 2023 roku w ILO odbyła się charytatywna licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tego wydarzenia można było kupić przede wszystkim niepytajki z różnych przedmiotów, a także bluzy, koszulki, a nawet obrazy. Po długiej i zaciętej licytacji, udało nam się kupić niepytajkę z fizyki. Jesteśmy zadowoleni z tak udanego, przydatnego zakupu, ponieważ fizyka jest naszym przedmiotem wiodącym. To był niesamowity dzień.

Rajd śladami powstańców

Dnia 20 stycznia 2023 roku nasza klasa 2B1 uczestniczyła w XIX ZŁAZIE TURYSTYCZNYM SZLAKAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH. Celem tego złazu jest uczczenie 160 rocznicy Czynu Powstańczego, a jego historycznym przesłaniem – przywołanie działalności trzech wybitnych przywódców powstańczych, którzy walczyli w okolicach Starachowic: Mariana Langiewicza, Dionizego Czachowskiego i Karola Kality.

Rajd rozpoczęliśmy pieszą wędrówką ze Starachowic na polanę w Lipiu. Na miejscu docelowym posililiśmy się oraz zaśpiewaliśmy kilka piosenek patriotycznych, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Starachowic.

Łyżwy 2e1

19 stycznia 2023 roku część klasy wybrała się na łyżwy wraz z innymi klasami drugimi. Nauczyciel wychowania fizycznego pan Jacek Kornaś, próbował nauczyć nas jazdy do tyłu, w moim przypadku z marnym skutkiem. Bawiliśmy się znakomicie, pomimo licznych siniaków z jakimi wróciłam, zapamiętam ten wyjazd na długo. Spędziliśmy czas razem, integrując się i wygłupiając, czy mogło być piękniej?

III Świętokrzyska Międzyszkolna Liga Szachowa – turniej trzeci

Dnia 13 stycznia piętnastoosobowa reprezentacja naszej szkoły, w której byli m. in. koledzy z naszej klasy, brała udział w Wojewódzkim Turnieju Szachowym Online.

Do pierwszej dwudziestki z naszej szkoły dostało się 5 osób. Z naszej klasy, Bartosz Przesłański zajął dwudzieste miejsce, a Juliusz Lipa, Bartłomiej Krzak i Dawid Raczyński ukończyli zawody w pierwszej czterdziestce.

Łącznie udział brało około stu uczniów ze szkół średnich z całego województwa świętokrzyskiego.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne turnieje.

Koncert Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w różnych językach świata

Uczniowie naszej szkoły 22 grudnia odtworzyli utwory w języku polskim angielskim, francuskim i niemieckimi.

Wspólne kolędowanie pozwoliło nam poczuć magię nadchodzących świąt.

Koncert poprowadzili przewodniczący Samorządu Szkolnego: Bogna Błędzińska i Krzysztof Duś.

Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Sławomirowi Rakowi za otwartość i miłe przyjęcie nas w murach świątyni, oraz Panu Dyrektorowi Dariuszowi Lipcowi za umożliwienie zorganizowania koncertu. Organizatorami koncertu byli: Edyta Kaptur, Agnieszka Sołtykiewicz oraz ks. Maciej Szymański.

Wycieczka zapoznawcza klasy 1A- Wrzesien

27 września wraz z klasami pierwszymi wybraliśmy się na wycieczkę zapoznawcza. „Rajd pierwszaka” miał za zadanie zbudowanie więzi między uczniami. Na wycieczce mogliśmy brać udział w rożnych konkurencjach międzyklasowych oraz uczestniczyć w ognisku.