Grudzień 2022 — Szlachetna Paczka

Człowiek jest szczęśliwy proporcjonalnie do tego, co daje. Czasami myślę, że nie ma znaczenia, co się daje: wystarczy dawać. Liczy się to, co dajemy z nas samych.

— L. Bromfield

Uczniowie Klasy 3A1 — Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, postanowiła zaangażować się w akcję Szlachetnej Paczki.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wyciągnęli pomocną dłoń do Pana Adama, który pomimo amputacji nóg, nie poddaje się i każdego dnia walczy o lepsze jutro.

Pomoc drugiemu człowiekowi jest niezwykle ważna — zwłaszcza w obliczu świąt. Całą akcję koordynowała Pani Agnieszka Sołtykiewicz. Oprócz materialnych rzeczy zdecydowaliśmy się na napisanie odręcznego listu do obdarowanego Pana.

Wszyscy trzymamy kciuki za Pana Adama oraz mamy nadzieję, że uda mu się powrócić do sprawności za pomocą protez.

Dziękujemy całej społeczności „Jedynki” za zaangażowanie w akcję!

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”.

Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Finał Szlachetnej Paczki

— Dominika Z.

wpis czwarty